دریافت فایل با موضوع(بررسی اسکان غیر رسمی در ایران و جهان)

هدف از این پایان نامه می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات78حجم236/245 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل در كشور ما نيز اسكان غير رسمي با رشد سريعتر از رشد شهرنشيني به تعبيري رسمي، مواجه بوده و برآورد ميشود كه يك پنجم جمعيت شهري در اينگونه سكونتگاهبررسی اسکان غیر رسمی در ایران و جهان||کیو ایی42078865|qeb42042343|اسکان غیر رسمی,سکونتگاه های غیررسمی,پایان نامه اسکان غیر رسمی,اسکان غیر رسمی در ایران,اسکان غیر رسمی در جهان,پایان نامه سکونتگاه های غیررسمی,ویژگی های سکونتگاه های غیررسمی,تحلیل عوامل موثر اسکان غیر رسمی در ایران
در این پست قصد معرفی فایل بررسی اسکان غیر رسمی در ایران و جهان را داریم با ما همراه باشید.

هدف از این پایان نامه می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات78حجم236/245 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

در كشور ما نيز اسكان غير رسمي با رشد سريع‌تر از رشد شهرنشيني به تعبيري رسمي، مواجه بوده و برآورد مي‌شود كه يك پنجم جمعيت شهري در اينگونه سكونتگاه‌ها مستقر باشند. درواقع اسكان غيررسمي يكي از چهره‌هاي بارز فقر شهري است كه درون يا مجاور شهرها (به ويژه شهرهاي بزرگ) به شكلي خودرو، فاقد مجوز ساختمان و برنامه رسمی شهرسازي با تجمعي از اقشار كم درآمد و سطح نازلي از كميت و كيفيت زندگي شكل مي‌گيرد و با عناويني همچون: حاشيه‌نشيني، اسكان غيررسمي، سكونتگاه‌هاي خودرو و نابسامان و اجتماعات آلونكي ناميده مي‌شود.

محيط‌زندگي اين سكونتگاه‌ها پذيراي نابهنجاري‌ها و برانگيزاننده آسيب‌هاي اجتماعي است كه گاه در استدلالي وارونه، علت پيدايش اين سكونتگاه‌ها قلمداد مي‌شوند! هر چند شرايط كالبدي اسكان غيررسمي در ايران- از نظر مصالح به كار برده شده، سرانه مسكوني و برخورداري از خدمات اجتماعي و زيربنايي- به وخامت اين شرايط در بسياري از كشورهاي "جنوب" نيست. ليكن محروميت و تبعيض در قياس با ديگر نواحي شهري و فقر و فساد فزاينده اجتماعي، آنها را كانوني بحراني و ضد توسعه پايدار انساني نموده است.


مجاورت اسكان غيررسمي با شهرها، به ويژه كلانشهرها، از موانع ايفاي نقش كليدي شهرها در توسعه ملي و پيشتازي آنها در استفاده از فرصت‌هاي برآمده از جهاني شدن اقتصاد است و جاي ترديد نيست كه در فرآيند جهاني‌سازي، كثيري از شهروندان به حاشيه رانده شده و از بسياري حمايت‌هاي اجتماعي نيز محروم مي‌شوند. بدين سبب، اسكان غيررسمي باز توليد شده، بسط يافته و "داستان دو شهر" به حقيقت مي‌پيوندد. با اين اوصاف، پرداختن به مساله اسكان غيررسمي، نه تنها ضرورتي بر آمده از ارزش‌هاي اعتقادي و انساني، بلكه سازگار با منافع اجتماعي و پايداري سكونتگاه‌ها و توسعه ملي است. نبايد فراموش كرد كه فقر در " هر جا" تهديد براي " همه‌جا" است.


فهرست مطالب
اسکان غیر رسمی در جهان وایران 5
2-1-اسكان غيررسمي در جهان 5
2-2- تاريخچه حاشيه‌نشيني 26
شاخص‌هاي خارجي و داخلي موثر در كيفيت و اندازه سكونتگاه‌ها 27
2-3- روندكنوني در جهان 29
2-4- اسكان غيررسمي در ايران 52
تحولات جمعیت شهری و روستایی ایران طی سالهای 55 تا 75

جمع‌بندي
منابع
"

مطالب دیگر:
📝دانلود تحقیق تاریخچه سلاح📝مبانی نظری و پیشینه برنامه ریزی توریسم با تاکید بر توسعه پایدار📝دانلود تحقیق سوسک کرم سفید ریشه📝دانلود تحقیق شطرنج📝دانلود آزمایش واکنشهای استخلافی نوکلئوفیلی شیمی آلی📝مبانی نظری و پیشینه پایداری محله ای📝مبانی نظری و پیشینه تاثیر احداث ساختمان های بلند مرتبه بر کاربری های شهری📝مبانی نظری و پیشینه تاثیر خشکسالی بر توسعه پایدار📝مبانی نظری و پیشینه تاثیر فرم کالبدی شهر بر کیفیت زندگی📝مبانی نظری و پیشینه تاثیر وام های خوداشتغالی در ایجاد فرصت های شغلی در نواحی روستایی📝مبانی نظری و پیشینه تاثیر سرمایه اجتماعی در توسعه پایدار شهری📝مبانی نظری و پیشینه تبیین شاخص های تقسیمات محله ای📝مبانی نظری و پیشینه تحلیل فضایی بلوارهای شهری📝مبانی نظری و پیشینه تحلیل فضایی- مکانی فضای سبز شهری📝مبانی نظری و پیشینه تحلیل فضایی ورودی شهرها📝مبانی نظری و پیشینه تحلیل مکانی- فضایی کاربری های آموزشی شهری📝مبانی نظری و پیشینه تحولات کالبدی و کارکردی مبادی ورودی شهری📝مبانی نظری و پیشینه تغییرات کاربری اراضی شهری📝مبانی نظری و پیشینه توانمندسازی و ساماندهی سكونتگاهای غیررسمی📝پخش بار به روش گوس سایدل📝پاورپوینت مفهوم فضا📝نقشه فرهنگسرا📝نقشه طراحی مرکز فرهنگی📝زندگینامه هوشنگ سیحون📝نمونه سوال امتحانات گواهی نامه رانندگی با 343 صفحه