دریافت فایل با موضوع(ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور آذربایجان)

دانلود تحقیق با موضوع ، در قالب word و در 85 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مفهوم مرز اهمیت مرز برخی تعاریف و اصطلاحات مرزی تعریف مرزبان تعریف مرز انواع مرزهای زمینی تعریف تجاوز مرزی تعریف مرز نشین تعریف تردد مجاز متردد بین مرزی تعاریف و اصطلاحات مربوط به ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور آذربایجان||کیو ایی34008336|qeb42042343|ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور آذربایجان,ژئوپلیتیک مرز ایران و آذربایجان,ژئوپلیتیک ایران و آذربایجان,تحقیق ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور آذربایجان,تحقیق ژئوپلیتیک مرز ایران و آذربایجان,تحقیق ژئوپلیتیک ایران و آذربایجان,مقاله ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور,,,
در این پست قصد معرفی فایل ژئوپلیتیک مرز ایران و کشور آذربایجان را داریم با ما همراه باشید.

دانلود تحقیق با موضوع ،
در قالب word و در 85 صفحه، قابل ویرایش، شامل:
مفهوم مرز
اهمیت مرز
برخی تعاریف و اصطلاحات مرزی
تعریف مرزبان
تعریف مرز
انواع مرزهای زمینی
تعریف تجاوز مرزی
تعریف مرز نشین
تعریف تردد مجاز
متردد بین مرزی
تعاریف و اصطلاحات مربوط به رودخانه مرزی
رودخانه مرزی
اصلاح مسیر رودخانه
حفظ و تثبیت کناره و بستر رودخانه
تعاریف و اصطلاحات مربوط به معاهدات مرزی
تعریف معاهده
تعریف پروتکل
قرارداد
یادداشت تفاهم
پیمان
مصونیت سیاسی (دیپلماتیک)
مشخصات کلی مرزها
مرزهای دریایی ایران شامل
مرزهای خشکی ایران شامل
اطلاعات کلی راجع به کشور جمهوری اسلامی ایران
مرز ایران و جمهوری آذربایجان
مشخصات مرز
ویژگی های مرز
اطلاعات کلی راجع به کشور جمهوری آذربایجان
موقعیت جغرافیایی
سابقه تاریخی مذهی و ویژگیهای ژئوپتیکی
جغرافیای طبیعی
جغرافیای انسانی
شبکه ارتباطی
راه ها
راه های برون کشوری
راه آهن
راه های هوایی
بررسی نظامی
معابر و محورهای نفوذی آذربایجان (دهیلزبندی ها)
دهیلز ارس
دهلیز کالو
دهلیز اهر
دهلیز اردبیل
دهلیز میانه
رژیم حقوقی رودخانه ارس
رژیم حقوقی دریای خزر
رژیم حقوقی رودخانه ارس
میزان مرزهای ایران و آذربایجان
رژیم حقوقی دریای خزر
رژیم حقوقی در دوره پس از فروپاشی شوروی
مواضع کشورهای ساحلی دریای خزر
جمهوری اسلامی ایران
فدراسیون روسیه
قزاقزستان
ترکمنستان
آذربایجان
نتیجه
ناپیوستگی آذربایجان با نخجوان
حضور آمریکا در منطقه و گسترش ناتو به شرق
ادعای ارضی قفقاز نسبت به مناطق پیرامونی
مشکلات امنیتی آذربایجان با ایران
بررسی دلایل اهمیت کشور آذربایجان برای ایران
آذربایجان به عنوان همسایه ای با اهمیت
آذربایجان، دومین کشور با اکثریت شیعه در جهان
تاریخ و فرهنگ مشترک میان دو کشور
تاثیر گسترش روابط با آذربایجان بر وجه سیاسی ایران
وجود منابع مشترک انرژی در دریای مازندران
آذربایجان با بازارهای بکروپرلود
نیاز آذربایجان به ایران برای رسیدن به بازارهای جهانی
نیاز آذربایجان به ایران برای حفظ ارتباط و تدارک نخجوان
بهره گیری مشترک از رودخانه ارسی
اهمیت نحوه خاتمه و حل فصل بحران قره باغ
نتیجه گیری و پیشنهادات
در زمینه اقتصادی
در زمینه های سیاسی، امنیتی و دفاعی
در زمینه فرهنگی و اجتماعی
فهرست منابع


قسمتی از متن تحقیق:
سرزمینی که امروزه به نام جمهوری آذربایجان خوانده می شود، به دنبال شکست ایران در جنگ های خود با روسیه و طی قراردادهای گلستان (۱۸۱۳ م) و ترکمنچای (۱۸۲۸م) از ایران جدا و به روسیه ضمیمه گشت.
در طول تاریخ هیچ کشوری به اندازه روسیه قلمروهای خاک ایران را برای همیشه به اشغال در نیاورده است، قلمروهایی که طی دوره های درازمدت تاریخی زیر سیطره فرهنگی ایرانیان بودند یا دست کم خراجگذار ایران بودند. بیشتر بخش های آسیای مرکزی تقریبا به مدت سه هزار سال کانون های ممتاز فرهنگ و تمدن ایرانی بوده واغلب اوقات تا اندازه ای تحت کنترل سیاسی ایران قرار داشته اند.
در اوایل دهه ۱۹۹۰ شاهد تحولی عظیم در محو سیاست جهانی بوده ایم. برای نخستین بار یک امپراطوری بدون جنگ از درون متلاشی شد.خروج یکی از ارکان قدرت از گردونه نظام دو قطبی ژئوپلتیک جهانی را به گونه ای متاثر کرد که تثبیت نظام جدید بر مبنای روابط ومناسبات بین الملل نیاز به گذشت زمان دارد.

گورباچف در ۲۵ دسامبر ۱۹۹۱ از سمت خودکناره گیری کرد و اتحاد جماهیر شوروی نیز از حوقی در ۳۱ دسامبر همچنین سال از بین رفت.فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یک فرایند سیاسی بود که نتیجه آن تجزیه یک واحد یکپارچه به ۱۵ واحد سیاسی با جغرافیای جدا از هم بود.

در اطراف ایران دولتهای جدیدی بنامهای آذربایجان ،ارمنستان وترکمنستان ظهور کردند که قبلا روابط این جمهوریها از کانال مسکو انجام گرفت لیکن امروز آنها مستقلا می توانند با همسایه خود یعنی ایران تعامل داشته باشند.

با توجه به وابسته بودن بحث آذربایجان به قفقاز لازم است اشاره ای به منطقه قفقاز و اهمیت آن از نظر ژئوپلتیک داشته باشیم.

قفقاز بعنوان منطقه سرحدی ایران در تاریخ گذشته خود موضوع رقابت قدرتهای پیرامونی بوده ومدتها نیز جزئی از سرزمین وقلمرو وحاکمیت دولت ایران محسوب می شده است.

این منطقه در محدوده ای به وسعت چهارصدوبیست وپنج هزار کیلومتر بین غرب دریای خزر وشرق دریای سیاه ودرهمسایگی شمال غرب ایران وشمال ترکیه واقع شده است. رشته کوههای قفقاز بزرگ به طور هزار ودویست کیلومتر در جهت شمال غربی از شبه جزیره تامان در تنگه کرچ(بین دریای سیاه ودریای آزوف) وجنوب شرقی تا شبه جزیره آبشوران در غرب دریای خزر در شرق جمهوری آذربایجان)کشیده شده است.

منابع نفت وگاز دریای خزر جزء سومین ذخائر مهم جهان بعد از خلیج فارس و سیبری در شرق قفقاز است.پس از جنگ سرد غرب تمایل زیادی به نفوذ در قفقاز داشته است.علاقمندی پیمان ناتو هنوز در قفقاز وگسترش به آن برای حایل شدن بین شمال وجنوب وجداکردن ارتباط زمینی ایران وروسیه برای انزوای بیشتر ایران ونیز جداکردن روسیه از قفقاز صورت گیرد ...


مطالب دیگر:
📚ادببات نظری تحقیق سبک های مدیریتی📚تحقیق در مورد موزه 35 ص📚تحقیق درمورد موسیقی و تاثیرات آن بر موجودات📚فصل دوم: مبانی نظری و ادبیات پژوهش📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش آموزش کارکنان📚طرح لایه باز لیبل آبلیمو به صورت قالب دار📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم توسعه روستایی📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم کارآفرینی📚تحقیق موانع توسعه ی تئاتر ملی 34 ص📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش عوامل پذیرش و ویژگی های بانکداری الکترونیکی📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش فناوری بانکداری الکترونیکی و بانکداری موبایلی📚تحقیق مكتب نگارگری شیراز 16 ص📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش مفاهیم و اهمیت بازاریابی شفاهی📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش نقش های سبک رهبری و فرهنگ سازمانی📚مقاله درباره مقایسه سفال اشكانی و ساسانی📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهشی مفاهیم و دیدگاهای اوقات فراغت📚ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش مفاهیم و نظریه های رقابت پذیری📚مقاله درمورد هنر معقلی📚تحقیق در مورد لیتوگرافی و چاپ 66ص📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تاریخچه و تعاریف بانکداری الکترونیکی📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی تعارف و مدلهای اکتسابی تکنولوژی📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی عوامل و ابعاد فرسودگی شغلی📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی مدلهای کیفیت خدمات به مشتریان📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی مفاهیم و دیدگاههای ارزیابی عملکرد سازمانی📚ادبیات تحقیق و سوابق پژوهشی مفاهیم و مدلهای سرمایه اجتماعی